Психологічна підтримка та реабілітація постраждалих під час воєнних дій

Зв'яжіться з нами зараз за телефонами:

✆ (097) 425-70-38
✆ (066) 425-70-38
✆ (073) 425-70-38

Психологічна підтримка та реабілітація постраждалих під час воєнних дій

Психологічна підтримка та реабілітація постраждалих під час воєнних дій є дуже актуальною. Війна є травмуючим чинником як військовослужбовців, які беруть участь у конфліктах, так і громадянського населення.

Прийняття такого факту, що потрібна розробка, проведення спеціальних заходів для осіб, які зіткнулися з важкою реальністю, змушує центри, що надають психотерапевтичну підтримку, брати активну участь у допомозі постраждалим. Люди втрачають житло, роботу, близьких, повністю руйнується їхнє життя. З часом посттравматичний синдром тільки посилюється, тому дуже важливо своєчасно простягнути руку допомоги.

Цілі та принципи посттравматичної роботи з постраждалими

Цілями є наступне:

  1. Виявлення наявності та інтенсивності синдрому.
  2. Визначення причин появи та продовження хворобливого стану.
  3. Пошук найефективнішого методу мінімізації наслідків стресової ситуації.
  4. З’ясування доцільності застосування конкретних засобів тих чи інших осіб.

Спочатку потрібно провести діагностичний сеанс, що дає можливість виговоритися, розповісти про те, що було пережито. Людина може у спокійній обстановці розповісти про те, що трапилося, подивитися на ситуацію з боку. Така розмова також є поштовхом до встановлення контакту з психологом, встановлення довірчих відносин. Пацієнт залучається до процесу терапії, відновлення травмованої психіки. Участь особи, яка потребує допомоги, є запорукою успіху всієї подальшої роботи.

Головними принципами такого лікування є:

  1. Оперативність – допомога має надаватися якнайшвидше. Не можна допускати, щоб постраждалий замкнувся у собі, своїх переживаннях, проблемах.
  2. Системність – терапія повинна мати послідовний, постійний характер. Важливо не робити перерв, переривати заходи після перших ознак покращення стану. Відновлення має бути доведено до кінця, до повного одужання.
  3. Гнучкість – варто враховувати психологічні особливості особистості, вік, сімейний стан, пережиті обставини.
  4. Багатоступінчастість – варто діяти за строго розробленою програмою, послідовно, поетапно. До наступного етапу необхідно переходити лише після завершення попереднього.

Кожен із перелічених пунктів має на увазі, що психологічна підтримка та реабілітація постраждалих під час воєнних дій повинна забезпечуватися центрами, що мають можливості застосовувати перевірені методики. Фахівці-психотерапевти повинні мати відповідну кваліфікацію, досвід роботи з людьми, які опинилися в травмуючих обставинах.

Як проходить терапія у нашому центрі

Ми гарантуємо надійність, безпеку. Всі наші лікарі мають достатню практику, тривалий час займалися пацієнтами, які мають різні психологічні проблеми. Проводимо індивідуальні, групові, сімейні сеанси-консультації. Якщо ви зіткнулися з важкими обставинами, не варто відкладати, краще отримати допомогу якнайшвидше.

Окремо слід сказати про військовослужбовців, які брали участь у бойових діях. Вони також потребують грамотної підтримки професіонала, можливості поділитися негативним досвідом. Важливо щоб їм була надана інформація про симптоми, що найчастіше зустрічаються, природу реакції людського організму на стрес. Слід розвивати у людини, що звернулася, навички самоаналізу, що буде дуже корисно надалі.

Психологічні травми негативно впливають на стосунки. Люди стають надмірно емоційними, спостерігаються необґрунтовані образи, неконтрольований гнів. Тому спеціально створені групи взаємодопомоги дозволяють розповісти про те, що хвилює, почути чужі історії, зрозуміти, що це нормально – емоції, що відчуваються, але необхідно вчитися ними управляти.

Не можна зневірятися. Вихід завжди існує, тільки необхідно пам’ятати, що не варто ігнорувати тривожні симптоми, вдавати, що нічого не відбувається. Усім нам зараз непросто і стан паніки, страху, невпевненості – нормальна реакція. Головне не пускати цей процес на самоплив, вчасно отримати професійну допомогу та пораду.

/ 5. Количество оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Андрей Александрович

Ми знаємо, як тобі допомогти!

Наркоманія – це хвороба, яка не приходить сама собою.
Наша команда професіоналів допоможе тобі знайти нове життя!

Як ми працюємо?

Консультація,
Знайомство
Детоксикація (за потреби)
Надходження до РЦ (при необхідності виїзд)
Ресоціалізація (в т.ч. працевлаштування)
Реабілітація
Створюємо індивідуальну програму