Лікування та реабілітація алкоголізму у Дніпропетровську

лечение алкоголизма Днепр

Зв'яжіться з нами зараз за телефонами:

✆ (097) 425-70-38
✆ (066) 425-70-38
✆ (073) 425-70-38

Поняття «Алкоголізм» асоціюється у суспільства з душевною розбещеністю, антисоціальним поведінкою, деградацією особистості. Але важливо пам’ятати, що алкоголізм – це насамперед страшна хвороба, прогресуюча, нищуча особистість, найчастіше смертельна та потребує кваліфікованого лікування.

Далеко не кожна людина, навіть яка знаходиться в соціально сприятливих умовах, здатна знайти в собі сили для самостійної боротьби з цією страшною хворобою. Тому важливо звернутися по допомогу до реабілітаційного центру, спеціалізованого на лікуванні від алкоголізму.

Як будь-яка хімічна залежність, алкоголізм руйнує як тіло, а й свідомість, паралізує волю, унеможливлює опір етиловому спокусі. Не допомагають ні розмови з близькими, ні обіцянки самому собі з понеділка звернутися за допомогою та лікуванням, ні втрата роботи та соціального статусу. Чим гірші умови навколо залежної від алкоголю людини, тим швидше вона котиться до повної деградації.

Що робити, якщо немає сил впоратися із хворобою, але більше неможливо терпіти? Що робити близьким, що спостерігає за падінням рідної людини, яка не піддається на вмовляння і не слухає доводів розуму? Лікування алкоголізму в РЦ «Шанс» у Дніпропетровську – реальна можливість залежної людини подолати пристрасть до алкоголю, змінити життя, повною мірою повернутися до сім’ї та суспільства та розпочати нове життя.

Алкоголізм – порок чи хвороба, яка потребує лікування?

Більшість людей уявляють собі алкоголізм як безволі і розбещеність, уявляючи, що людина просто не хоче бачити в житті нічого, крім алкоголю, отримуючи задоволення від наркотичного туману свідомості. Можливо, на самому початку вживання алкоголю так воно й було. Але людина, яка страждає від хімічної залежності, навряд чи радий їй – просто контроль над собою втрачається вже після першої чарки.

Справа в тому, що в обмінних процесах організму людини, яка страждає на алкоголізм, відбуваються зміни. Це стосується не лише механізму всмоктування алкоголю у кров, а й функціонування мозку.

Етап 1. Психічна залежність та заперечення необхідності лікування алкоголізму

На початковому етапі виникає стійка асоціація алкоголю із задоволенням. Етиловий спирт засвоюється дуже швидко, відключає ділянку кори головного мозку, що відповідає за гальмування. Підсумок: людина почувається розслабленою, спонтанною, веселою. На першому етапі перерви між вживанням алкоголю є досить тривалими і можуть становити кілька тижнів.

На цій стадії алкоголізму ні сама людина, ні оточуючі, зазвичай, не розпізнають залежність; звичайно ж, не виникає навіть думок про лікування алкоголізму. Друзі вважають таку людину просто душею компанії; він любить відпочити та розслабитися і завжди за веселі посиденьки.

Чим відрізняється перша стадія помірного вживання?

 • Втрата захисного блювотного рефлексу;
 • Збільшення вживаної дози алкоголю;
 • З’являється непереборна потяг до випивки.

До цієї стадії втрачається захисний рефлекс – блювота після рясної випивки, кількість якої вже не в змозі засвоїти організм. Людина набуває здатності випивати чималі дози спиртного. Це так званий синдром зміненої толерантності – кількість випитого за вечір може стати просто величезною. Кількість спиртного збільшується за рахунок втрати контролю над дозою – не зупиняючись вчасно, людина впадає у важкий ступінь сп’яніння.

Психічна залежність – основний симптом першого етапу, який завжди очевидного як самому страждає від алкоголізму людині, і його друзям і близьким. Рідко коли ця психічна залежність розпізнається людиною, що потрапила в біду. Тут включається ціла система психологічних ілюзій, залежний від алкоголю, споруджує навколо себе справжню стіну самообману, відмовляючись від лікування, прокладаючи шлях до другої стадії алкоголізму.

Етап 2. Фізична залежність, наслідок відмови від лікування

лечение алкоголизма днепр

Так як на ранніх стадіях алкоголіки дуже рідко звертаються за допомогою у лікуванні алкоголізму, вважаючи себе здоровими, хвороба переходить у другий етап. Основні ознаки другого етапу хвороби: похмільний синдром та плато толерантності.

Похмільний синдром характеризується нестримним бажанням опохмелитись, що у свою чергу призводить до наступного замкнутого кола: вживання алкоголю – похмілля – вживання алкоголю. Похмілля стає затяжним – від кількох днів до кількох тижнів, супроводжується:

 • поганим самопочуттям,
 • стомлюваність,
 • неспокійним сном,
 • постійною слабкістю.

Доза, що викликає сп’яніння, збільшується багаторазово – так зване плато толерантності. Стійкість до кількості спиртного збільшується багаторазово. Форми вживання спиртного набувають циклічної або постійної форми. При циклічній формі алкоголізму залежність не завжди бачиться колегам по роботі та близьким людям, хоча друга стадія – найчастіша за зверненнями за лікуванням у РЦ «Шанс». Діапазон інтересів людина вже суттєво змінюється, з цієї стадії починається деградація особистості.

Етап 3. Алкогольна деградація та гостра необхідність лікування від алкоголізму

Стадія характеризується руйнуванням важливих життєвих систем організму, зокрема головного мозку. У третій стадії алкоголізм поділяється на два види:

 • постійне пияцтво
 • запійне вживання

На третьому етапі алкоголік вже не в змозі вживати великі кількості алкоголю – знижується толерантність, організм більше не в змозі приймати більших доз, тому разова доза зменшується. У зв’язку з цим залежному доводиться вживати невеликі порції алкоголю, але постійно майже цілодобово.

При запійному пияцтві стадії запою тривалістю до тижня припиняються через фізичну неможливість пити більше і переходять у стадію похмілля, що триває часом до місяця. Похмілля – максимально тяжкий стан, що часто супроводжується алкогольним делірієм та припадками. Лікування алкоголізму на такій стадії теж можливе; відомий у Дніпропетровську РЦ «Шанс» пропонує допомогу хворим, які страждають від важких форм залежності.

Де отримати кваліфіковане лікування від алкоголізму у Дніпропетровську?

Потрібно розуміти, що головна умова для успішного лікування алкоголізму – бажання хворого. Як правило, повне усвідомлення власної залежності приходить тільки до другого, або ще гірше, до третього етапу хвороби. Бажання людини вийти з хибного кола дуже важливо, інакше після наданої допомоги ніхто не зможе утримати колишнього алкоголіка від нового замкненого кола.

Дуже важливою є і підтримка близьких. Лікування від алкоголізму – процес, важкий для хворого як з фізичної, так і з психічної точки зору, а співчуття та допомога рідних допомагають легше перенести цей непростий період.

Дуже важливим є правильний підхід при плануванні кваліфікованого лікування від алкоголізму. У реабілітаційному центрі «Шанс» ми ретельно оцінюємо всі фактори:

 • Стаж вживання
 • форма алкоголізації
 • стадія хвороби
 • супутні соматичні та психічні хвороби
 • провокуючі фактори

Багатьом пацієнтам після обстеження показано допомогу психологів та психотерапевтів. Як правило, це пацієнти, що надійшли до реабілітаційного центру на ранніх стадіях хвороби. У цих випадках тільки робота з психотерапевтом вже дає значні результати лікування аж до повної самостійної відмови від алкоголю без додаткових засобів.

Більш важкі стадії мають на увазі підключення медикаментозну підтримку, щоб допомогти хворому впоратися зі своєю залежністю.
лечение наркомании днепр

При зверненні до реабілітаційного центру з прогресуючим алкоголізмом на підставі обстеження пацієнта фахівець може порадити методики, застосування яких унеможливлює подальше вживання алкоголю (так зване «кодування»). Такий спосіб допомагає значно знизити потяг до алкоголю до огиди.

Подібні процедури лікування алкологлизму в Дніпрі або в іншому місті України не рекомендовані без призначення спеціалістом, оскільки мають на увазі серйозні наслідки при продовженні вживання алкоголю. Однак ефект від них максимальний, особливо на третій стадії, коли однієї сили особистості не вистачає для виходу із замкненого кола. Іноді такі методи – останній шанс урятувати людину від остаточного руйнування.

Правильно підібраний метод лікування має на увазі тривалу стадію без алкоголю, під час якої колишній хворий здатний оцінити радість тверезого життя, повернути колишню широту інтересів, виростити опори особистості і вже свідомо назавжди позбавитися алкоголізму.

Найголовніше – вчасно звернутися за допомогою у лікуванні алкоголізму: РЦ «Шанс» у Дніпропетровську допоможе повернутися до життя, повного яскравих фарб.

Детальніше ознайомитись з нашою роботою можна тут

/ 5. Количество оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Ми знаємо, як тобі допомогти!

Наркоманія – це хвороба, яка не приходить сама собою.
Наша команда професіоналів допоможе тобі знайти нове життя!

Як ми працюємо?

Консультація,
Знайомство
Детоксикація (за потреби)
Надходження до РЦ (при необхідності виїзд)
Ресоціалізація (в т.ч. працевлаштування)
Реабілітація
Створюємо індивідуальну програму